YARDIM
Aşağıdaki başlıkları tıklayarak istediğiniz yardım konusuna erişebilirsiniz.


Anadolu Üniversitesi Yurt Dışında Sunulan Bildiriler Sayfası

Anadolu Üniversitesi öğretim elemanlarının yurt dışında sunduğu bildirilerin internet ortamında yayınlanabilmesi için hazırlanan bildiriler sayfası, öğretim elemanlarının farklı ülkelerde sundukları bildiri ve posterler kayıt edilmektedir. İsteyen kullanıcılar, bildiri sahiplerinin yükledikleri dokümanlara internet üzerinden ulaşabilmektedir. Sisteme bildirilerini yükleyecek akademik personel, Anadolu Üniversitesi e-posta hesaplarına erişmek için kullandıkları bilgilerle sisteme giriş yapabilmektedirler. Önceden belirlenmiş olan form alanlarını dolduran kullanıcılar, çok hızlı bir şekilde çalışmalarını internet ortamına aktarabilmektedirler. Hizmete giren yurtdışında sunulan bildiriler sayfası, kolay ve hızlı kullanımı ile akademisyen ve öğrenciler için önemli bir veri tabanı oluşturmaktadır.Bildiriler sayfası açıldığında giriş sayfasında bildiriler tarih sırasıyla listeli olarak gelmektedir. Siteyi ziyaret eden kişiler istedikli bildiri hakkında detaylı bilgiyi bildiri veya posterin başlığı üzerine tıklayarak ulaşabilmektedir. Aynı zamanda Bildiri sütunundaki iconu tıklayarak bildiri veya posteri açarak bilgisayarlarını indirebilirler. Kullanıcılar detaylı olarak bir bildiriyi aramak istediğinde ise üst bölümde yer alan Arama linkini kullanabilmektedir.
başa dön

Personel GirişiAnadolu Ünversitesi öğretim elemanları e-mail sisteminde kullandıkları kullanıcı adı ve şifreleri ile sisteme giriş gerçekleştirebileceklerdir. e-mail şifrelerinizi tekrarlı olarak yanlış girmeniz halinde, e-mail adresiniz geçiçi bir süre kitli kalacağından dolayı sisteme belli bir süre giriş gerçekleştiremeyebilirsiniz. Bundan dolayı sisteme giriş yapmak için bir süre beklemeniz gerekmektedir.


Bildiri sistemine giriş gerçekleştirdikten sonra, üst menüler değişerek yukarıdaki şekle gelmektedir. Bu linkler vasıtası ile sisteme bildirilerinizi yükleyebilir ve güncellemeler gerçekleştirebilirsiniz.
başa dön

Kayıtlı Bildirileriniz
Kayıtlı bildirileriniz bölümü sizin sisteme giriş yaptığınız veya başkası tarafından adınıza giriş yapılan bildirileri listelendiği iki bölümden oluşmaktadır.
• İki bölümün farkı, ilk bölümde giriş işlemlerini ve güncelleme işlemlerinin sizin tarafınızdan gerçekleştirildiği, bildirilerde birinci yazar olarak yer aldığınız bildiriler yer almaktadır. Bildirilerinizin detaylı görünümü için başlığının üzerine ve Görünüm sütunundaki ikona tıklayabilirsiniz. Bildiri üzerinde herhangibir güncelleme gerçekleştirmek için ise Güncelle sütunundaki ikonu tıklamanız gerekmektedir. Güncelleme işlem aşamaları bildiri ekleme aşamaları ile aynı olduğundan dolayı bu kısımda açıklanacaktır. Bildirinizi sistemden kaldırmak için Bildiri Sil kolonundaki butona basmanız yeterlidir.
Sisteme girmiş olduğunuz bildiriler bildirilerin doğru yayınlanabilmesi için direk anasayfada görüntülenmemektedir. Bundan dolayı bildirilerinizdeki bilgilerin doğruluğunu 'Görünüm' butonuyla görüntüledikten ve içindeki bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra, 'Bildiri Onay' kolonundaki butona basarak onaylamanız gereklidir. Onaylama işleminden sonra bildiri üzerinde güncelleme gerçekleştiremeyeceğinizden dolayı onaylama işlemini dikkat etmeniz gerekmektedir.
• İkinci bölüm ise birinci yazarı başkaları olan ve sistemi onlar tarafından girilen bildirilerin listelendiği bölümdür. Burada bildiri ismini veya Görünüm sütunundaki ikonu tıklayarak bildiri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bildiri üzerindeki herhangi bir düzenleme için Bildiri Sorumlusu kolonundaki yazar ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.
başa dön

Bildiri Ekleme / Güncelleme

Bildiri ekleme ve güncelleme işlemleri dört aşamadan oluşmaktadır. Bunlar Etkinlik Bilgileri, Etkinlik Yeri, Yazarlar ve Onay bölümleridir. İlk aşama olan Etkinlik Bilgileri bölümü, bildirileriniz hakkında bilgilerin ve bildiri ve sunum metaryellerin sisteme girişinin gerçekleştirildiği bölümdür.


Bildiri hakkında bilgiler girildikten sonra, bildiri veya posterin kopyası ile varsa sunum materyali veya kopyasının sisteme girişinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun için yüklemek istediğiniz dosyaları bilgisayarınızdan Gözat butonuna basarak seçebilirsiniz. Burada dosya türleri resim dosyaları, office dosyaları, pdf ve metin dosyaları olarak seçebilirsiniz. Dosya seçiminden sonra dosyanızın adı yükleme barında gözükmekte ve Gözat butonu yerine Yükle butonu yerleşmektedir. Yükle butonuna basarak dosyanızı sisteme aktarma işlemini tamamlayınız.Yükleme işleminden sonra karşınıza Dosya Yükleme Tamamlandı diye uyarı mesajı çıkacaktır. Yükle işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için dosya boyutunun 10 mb. dan büyük olmaması gerekmektedir. Eğer yanlış bir dosya yüklemesi gerçekleştirdiyseniz, Güncelleme işlemlerini kullanarak dosyanızı değiştirebilirsiniz. Giriş işlemleri tamamlandıktan sonra kaydet&ilerle butonuna basılarak bir sonraki aşama olan Etkinlik Yeri bölümüne geçiş gerçekleştirilir.
başa dön

Etkinlik Yeri
Etkinlik yeri hanesinde bildirinin veya posterin sunulduğu ülke bilgileri ile etkinlik hakkında bazı bilgiler yer almaktadır. Tanımlanan haneler doldurulduktan sonra bir sonraki aşamaya geçiş için kaydet&ilerler butonuna basınız. Eğer güncelleme işlemi gerçekleştiriyorsanız ve bölümler arasında herhangibir değişiklik yapmadan geçiş yapmak istiyorsanız sonraki sayfa ve önceki sayfa seçeneklerini kullanabilirsiniz.
başa dön

Yazarlar
Yazarlar bölümü bildiride adı geçen yazarların kayıt edildiği bölümdür. Bildiri yazarları bölümüne kendiniz haricindeki diğer yazarların bilgilerinin girişi gerçekleştirilir. Eğer yazar sayısı ikiden fazlaysa sayfanın altında yer alan Yeni Yazar Ekle butonuna basarak yazar sayısını artırabilirsiniz. Yazarların e-mail adresleri girilmesi mecburidir. e-mail hanesi boş olan yazarlara ait kayıtlar gerçekleştirilmemektedir. Girmiş olduğunuz yazarları iptal etmek için, silmek istediğiniz yazarın bilgilerini silmeniz yeterlidir.
başa dön

Onay
Onay bölümü bildirinizle ilgili bilgilerin özetinin sunulduğu bölümdür. Bu bilgilerde değişiklik yapmak istiyorsanız yukarıda bulunan menüler yardımı ile bilgi giriş ekranlarına (Etkinlik Bilgileri , Etkinlik Yeri, Yazarlar ) erişebilirsiniz. Eğer girdiğiniz bilgilerde eksiklik bulunmuyorsa sayfanın altında yer alan Kaydet&Bitir butonuna basabilirsiniz. Kaydet & Bitir butonuna bastıktan sonra, Kayıtlı Bildirileriniz bölümünde, bildiriniz görülecek ve ana sayfada görülebilmesi için onaylamanız istenecektir.
başa dön
1- ) Adobe Flash Player programını bilgisayarınıza indirmek için http://www.adobe.com/products/flashplayer/ adresini giriniz. Açılan Adobe sayfasından Download now butonuna basınız.2- ) Karşınıza çıkan pencerede I agree to the Adobe Flash Player Terms of Service. şartlarını kabul ederek Install Now butonuna basınız.

3- ) Eğer sayfa üzerinde ActiveX control bar çıkarsa, bar üzerine seçerek intall seçeneğini seçiniz. Flash player bilgisayarınıza yüklenecektir.

başa dön